zaloguj się
0 / 0 PLN twój koszyk

menu

Kocyki dziecięce - kocyk dziecięcy - kocyki polarowe


Kocyki dziecięce, kocyki polarowe, kocyk dziecięcy

Komfort i bezpieczeństwo dziecka to sprawy, które dla każdego rodzica powinny być priorytetem szczególnie w pierwszych latach życia. Dlatego kocyk dziecięcy powinien spełniać funkcje zarówno przyjemnego źródła ciepła jak i produktu wykonanego z najlepszych składników, bez szkodliwych substancji i dodatków. Kocyki dziecięce możemy podzielić na bardzo wiele kategorii i przyjrzymy się im niżej oraz sprawdzimy czym kierować się przy wyborze kocyka dziecięcego.

Rodzaje materiałów na kocyk dziecięcy

Co do zasady i definicji kocyków, powinny one dawać ciepło. Są jednak takie tkaniny, które dają tego ciepła znacznie więcej od pozostałych. Przyjrzyjmy się rodzajom kocyków dziecięcych jakie można u nas znaleźć i omówmy zalety każdego z rozwiązań.

  • Kocyk dziecięcy wełniany to rozwiązanie na naprawdę zimne dni. Wełna doskonale trzyma ciepło, jednocześnie zapewniając odpowiednie jego przepuszczanie. Wełna to materiał to przyjemny w dotyku materiał, który nie podrażnia skóry i nie działa alergicznie. Wybierając kocyk wełniany trzeba pamiętać o utrzymaniu go w czystości, gdyż wewnątrz wełnianych kłębów lubi gromadzić się kurz lub inne zanieczyszczenia.
  • Kocyk dziecięcy polarowy. Polar to bardzo często stosowany materiał do produkcji kocyków. Są lekkie, zapewniają optymalne ciepło oraz są przyjemne dla skóry. Kocyki z polaru oferują dobrą jakość w stosunku do niewielkiej ceny.
  • Kocyk z mikrofibry. Mikrofibra co prawda nie jest materiałem naturalnym jednak jej wytrzymałość spowodowała, że mikrofibra na dobre zadomowiła się w polskich domach i mieszkaniach. Mikrofibra wykonana jest z cienkich włókien poliestrowych, czasem z domieszką bawełny. Dużym plusem kocyków dziecięcych z mikrofibry jest wentylacja samego materiału, dzięki gęsto rozsianym mikroskopijnym otworom. Na mikrofibrze nie osiada kurz ani pyły, co jest szczególnie ważne dla dzieci z alergiami. Materiał ten bardzo dobrze trzyma ciepło i od warstwy wierzchniej zaopatrzony jest w dłuższe włókna, dzięki którym kocyk jest przyjemny w dotyku i nie podrażnia skóry.
  • Kocyki bawełniane najlepiej przyjmą osoby z delikatną i wrażliwą skórą. Bawełna to naturalny składnik, a wykonany z niej koc bardzo dobrze oddycha, zapewniając tym samym zarówno świetne trzymanie ciepła jak i jego nieustanne wymienianie.

Dodatki do kocyków

O ile w przypadku dorosłych wygląd może nie mieć znaczenia o tyle w przypadku dzieci czasem jest to najważniejsze kryterium. Dlatego u nas znajdziecie państwo kocyki dziecięce z najróżniejszymi postaciami z kreskówek, a także innymi przyciągającymi uwagę wzorami i obrazkami. Z kolei dla rodzica ważne może być dodatkowe wzmocnienie koca. Wobec tego warto szukać kocyka dziecięcego z lamówką, która ochroni brzegi kocyka przed roztarganiem, przedłużając tym samym jego żywotność.

Innym ciekawym elementem, o który można rozszerzyć kocyk jest naszywka z imieniem dziecka szczególnie ważna w przedszkolach lub na różnego rodzaju wyjazdach, aby uniknąć sytuacji związanych ze zgubą lub wzięciem nie swojego kocyka.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Aby zapewnić najwyższą jakość usług nasza Strona WWW wykorzystuje informacje przechowywane w przeglądarce internetowej (pliki cookies i podobne technologie) zgodnie z informacjami opisanymi w polityce prywatności serwisu.