zaloguj się
0 / 0 PLN twój koszyk

menu

Tu jesteś:
merino-polska.pl / Poduszki

Poduszki

Strona
z 2

Poduszki mogą pełnić wiele funkcji w codziennym życiu. To nie tylko sposób na uzyskanie komfortu wypoczynku, ale także elegancka ozdoba czy wsparcie w terapiach różnego rodzaju. Optymalna pozycja w trakcie snu wymaga zapewnienia właściwego podparcia dla głowy, szyi, a także ramion. Jakie poduszki sprawdzają się w tej roli najlepiej?

Poduszki klasyczne - antyalergiczne, półpuchowe i puchowe

Proste, a zarazem wyjątkowo funkcjonalne poduszki mają standardowy kształt prostokątów o wybranych wymiarach z odpowiednim wypełnieniem. Ich poszycie może mieć właściwości antyalergiczne, a czasem także pomagające w redukcji napięcia. Kluczowe jest jednak wnętrze. Rozwiązanie praktyczne w szczególności dla osób zmagających się z alergiami to wypełnienie z włókien lub kulek syntetycznych, tak zwanego sztucznego puchu. Wszyty zamek umożliwia regulację grubości poduszki. Poduszki z prawdziwego puchu zapewniają doskonałą miękkość i właściwości termiczne, zaś półpuch pozwala osiągnąć wyższą twardość. Poduszki mogą mieć charakter całoroczny lub być dedykowane na określone pory roku, dla zapewnienia optymalnych warunków snu.

Dobre poduszki do zadań specjalnych - rogale, wałki i poduszki memory

Specjalne kształty poduszek różnego rodzaju pomagają w zapewnieniu komfortu wypoczynku w szczególnych sytuacjach. Niewielkie poduszki rogale będą świetnie wspierać kark i głowę w tracie podróży czy podczas drzemki w fotelu. Antyalergiczne albo wełniane wałki to także dobra podpora karku i szyi w różnych pozycjach. Warto również poznać zalety poduszek typu memory, które dopasowują się do nacisku poszczególnych części ciała, zapewniając im doskonałe podparcie.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Aby zapewnić najwyższą jakość usług nasza Strona WWW wykorzystuje informacje przechowywane w przeglądarce internetowej (pliki cookies i podobne technologie) zgodnie z informacjami opisanymi w polityce prywatności serwisu.